Среда, 19.02.2020, 15:24
Приветствую Вас Гость | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форума: migrat, ZMEI, OLD1966, alabam  
Форум » общий раздел » Самоделки » Допоможіть знайти причину несправності Електромопеда
Допоможіть знайти причину несправності Електромопеда
zevs0812 Дата: Суббота, 07.10.2017, 15:47 | Сообщение # 1
Генерал-майор электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 305
Репутация: 13
Статус: Оффлайн
Передісторія.
Сьогодні вирішив перевірити контролер Інтелігент 1000 Вт 72В 38А. Підключив до МК та проїхавшись навколо будинку, ваттметр показав 26А. Думаю, їду та спробую, як він себе покаже на підйом. Підйом виїхав на тих же - 26А при заявлених 38А((. Їду, їду і тут, Альфа стала дьоргатися. Мотор колесо крутилося малими ривками, потім зупинилося і на ручку газу не реагувало. Виключив живлення, докотив до будинку. На підвішеному колесі результат той же, то повільними ривками крутится, то взагалі не реагує на ручку газу, буває ривками, ривками потім розкручується нормально, пізніше знову ривками((, це на Інтелегенті, а на старому контролері, лише малими ривками на самонавчання не реагує((. 

Думав, що датчики холла накрилися або контакт пропадає, поставив другу пару датчиків з МК, то саме((.

Зняв Інтелігента (контролер), поставив старий контролер, результат той же   . Грішив на ручку газу. Заміряв напругу на ручці газу: між + і - 3,9В, а між мінусом і сигнальним при прокручуванні ручки газу, напруга від 0 до 3.1В. Потім вирішив продзвонити фази МК і між фазами, тестер показує в режимі продзвонки - коротке((

Всі три фази, показують коротке, походу нове МК  і уже накрилося(((, як не щастить, то не щастить! Все підключення, завжди роблю із виключеним автоматом на акумуляторі!

Колеги, що послужило такій причині, нове МК - не перегрівалося, фігню поїздило і тут таке(((

Можливо,я неправильно щось перевіряю чи можливо є якась інша причина чи все таке померло МК і потрібно перемотувати статор???

Ще таке запитання, якщо все таки фазні пробило, ключам на контролері - нічого не могло статися ???
 
Корж Дата: Суббота, 07.10.2017, 16:55 | Сообщение # 2
Генералиссимус электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 1317
Репутация: 16
Статус: Оффлайн
так коротке чи дуже малий опір ?
 
i8086 Дата: Суббота, 07.10.2017, 17:12 | Сообщение # 3
Генералиссимус электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 2015
Репутация: 23
Статус: Оффлайн
По всім симптомам МК накрилося. Прозвонювати обмотки немає сенсу, мультиметр не покаже такий малий опір. Швидше за все десь лак на проводі перетерся і міжвиткове.

Цитата zevs0812 ()
Ще таке запитання, якщо все таки фазні пробило, ключам на контролері - нічого не могло статися ???
ключам нічого не повинно бути.

Причина - неякісна намотка статора, обмотки не просочені лаком і витки рухаются в залежності від напряму струму, а це призводить до перетирання ізоляції та міжвиткового замикання.

Сообщение отредактировал i8086 - Суббота, 07.10.2017, 17:21
 
Корж Дата: Суббота, 07.10.2017, 17:19 | Сообщение # 4
Генералиссимус электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 1317
Репутация: 16
Статус: Оффлайн
як воно мало дзизчати при роботі якщо херово намотане....

розібрати, пролити маслом, якщо відновиться робота то залить лаком...
 
zevs0812 Дата: Суббота, 07.10.2017, 17:51 | Сообщение # 5
Генерал-майор электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 305
Репутация: 13
Статус: Оффлайн
Вирішив розібрати контролер - Інтелігент і я в ужазі  sad  коротнув високовольтний конденсатор на одній із фаз при чому, ключі візуально нормальні. ((. Розібрав і старий контролер, там все ок. При чому КЗ напевно відбулося при першому включенні контролера, це напевно вибив автомат, а я блін думав, що я забув його включити, але п, а потім раз і стало.

Значить накрилося МК, бо з іншим контролером не запускається(((




Прикрепления: 5938970.jpg(347.1 Kb) · 1667791.jpg(149.4 Kb)
 
i8086 Дата: Суббота, 07.10.2017, 18:13 | Сообщение # 6
Генералиссимус электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 2015
Репутация: 23
Статус: Оффлайн
швидше за все конденсатор не винен, а коротнули виводи на корпус контролера. Часто буває, що всередині залишається алюмінієва стружка після сверління отворів, а там вже як пощастить...
 
zevs0812 Дата: Суббота, 07.10.2017, 19:02 | Сообщение # 7
Генерал-майор электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 305
Репутация: 13
Статус: Оффлайн
Цитата i8086 ()
швидше за все конденсатор не винен, а коротнули виводи на корпус контролера. Часто буває, що всередині залишається алюмінієва стружка після сверління отворів, а там вже як пощастить...

Вроді виводи не торкалися корпуса, а ось стружка могла бути((. Але після того, як автомат вибив, я його повторно включив і все було ок, я ще їздид на цьому контролері, правда не довго ((
КЗ конденсатора, могло вивести фази МК з ладу ? Бо підключаючи уже старий контролер, МК не працює! (( Блін, сплошна чорна лінія, як не одне, то інше...(((
 
i8086 Дата: Суббота, 07.10.2017, 19:23 | Сообщение # 8
Генералиссимус электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 2015
Репутация: 23
Статус: Оффлайн
Безпосередньо КЗ навряд чи виведе МК з ладу, а ось порушити роботу відповідної фази в районі дуги це на раз. Тобто вийшов з ладу якийсь транзистор однієї фази і на обмотку пішов постійний струм і підпалив...

Добавлено (07.10.2017, 20:23)
---------------------------------------------
В мене був випадок, що один з виводів конденсатора просто відірвався від плати, це призводило до перебоїв в роботі, достойної заміни йому не знайшов, тому припаяв перемичку з товстого дроту, не пам"ятаю вже скільки їздить.

 
zevs0812 Дата: Суббота, 07.10.2017, 20:09 | Сообщение # 9
Генерал-майор электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 305
Репутация: 13
Статус: Оффлайн
Провірив Мк у підвішеному стані. Мотор колесо, рукою крутиться легко, заміри на фазних проводах при прокручуванні рукою, тестер показує в залежності, як сильно крутну, я розкручував МК рукою до 11В, значить Мк - генерує. Но чому тоді не працює від контролера, при чому не від одного, не від другого. Якщо допустити, що накрився датчик холла в ручці, газу, то чому МК не реагує на самонавчання? А можливо накрилися датчики холла в МК?
Ще такий момент, коли тільки установив дане МК при навантаженні (під час руху), чи просто, коли котити електромопед, чути в районі МК - потріскування на один оборот колеса. Я і досі не знаю, що це за такий звук. На ХХ при підвішеному колесі - такий звук відсутній. На кіловатному МК, такого звуку немає!
Також, коли підключив синусний контролер, я такого звуку не чув. Можливо все таки, статор на даному МК - фігово намотаний!?

Добавлено (07.10.2017, 21:09)
---------------------------------------------
Забув запустити МК без датчиків холла, благо контролер підтримує таку функцію.

 
i8086 Дата: Суббота, 07.10.2017, 21:10 | Сообщение # 10
Генералиссимус электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 2015
Репутация: 23
Статус: Оффлайн
Висновок один - розбирати МК і дивитися, що з ним не так... Можливо, несправність контролера не пов'язана з несправністю МК, а просто невдале співпадіння.

Сообщение отредактировал i8086 - Суббота, 07.10.2017, 21:13
 
alabam Дата: Суббота, 07.10.2017, 21:37 | Сообщение # 11
Генералиссимус электротранс
Группа: Модераторы
Сообщений: 2103
Репутация: 28
Статус: Оффлайн
Ну разберет он это МК , что он там увидит? надеятся на то что глазами можно увидеть КЗ - глупо. скорее всего - ничего он там не увидит.
И это еще хорошо если в процессе разборки он не погнет пластины статора , не расколит магниты , не покоцает отверткой обмотки , итд.
Я вижу , с его "удачей" - это вполне может быть.
сжечь МК объехав пару кругов вокруг дома - нереально, да и нагрев МК был бы дикий при этом.

Нужно копать МК дальше, прозвонка фаз на корпус что показала?

В норме - никакая из фаз на корпус звонится не должна, тоесть сопротивление между фазой и корпусом МК - бесконечность , ну или сотни кОм.
Подергать кабель , вращая при этом колесо, если внутри кабеля есть плавающее КЗ , то оно должно отловиться в виде резкого заклинивания МК.
 
alabam Дата: Суббота, 07.10.2017, 21:40 | Сообщение # 12
Генералиссимус электротранс
Группа: Модераторы
Сообщений: 2103
Репутация: 28
Статус: Оффлайн
ЗЫ а какое имеено МК ? где брали?
 
alabam Дата: Суббота, 07.10.2017, 21:44 | Сообщение # 13
Генералиссимус электротранс
Группа: Модераторы
Сообщений: 2103
Репутация: 28
Статус: Оффлайн
Цитата zevs0812 ()
Якщо допустити, що накрився датчик холла в ручці, газу, то чому МК не реагує на самонавчання? А можливо накрилися датчики холла в МК?

А вот это вполне может быть, самообучение может не пройти , если на ручке газа не нулевой уровень, то самообучение не проходит.( в частности , моем контроллере ).
 
Коха Дата: Воскресенье, 08.10.2017, 06:22 | Сообщение # 14
Лейтенант электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 55
Репутация: 3
Статус: Оффлайн
Привет.
Проверьте все разъемы и контакты.
Холлы в ручке газа и колесе - при помощи тестера.
Если не получится - подкиньте заведомо исправные детали.
Или свое колесо к другому эвелу. 

С ув. Николай.
 
i8086 Дата: Воскресенье, 08.10.2017, 08:19 | Сообщение # 15
Генералиссимус электротранс
Группа: Проверенные
Сообщений: 2015
Репутация: 23
Статус: Оффлайн
Цитата zevs0812 ()
Заміряв напругу на ручці газу: між + і - 3,9В, а між мінусом і сигнальним при прокручуванні ручки газу, напруга від 0 до 3.1В.
А никому не кажется, что тут что-то не так? Вроде как всегда на ручку газа приходило +4,3В и на сигнальных был уровень 0,8-4,2В. Может и правда датчик Холла в ручке газа накрылся и садит слаботочку. Сколько приходило на разъем без подключения ручки газа? На другом заведомо исправном контроллере тоже так?

Добавлено (08.10.2017, 09:19)
---------------------------------------------

Цитата alabam ()
Ну разберет он это МК , что он там увидит? надеятся на то что глазами можно увидеть КЗ - глупо. скорее всего - ничего он там не увидит.
Где-то была фраза "потрескиевание при качении", вполне возможно что где-то крышка терлась об статор и перетерла несколько витков, может удастся заметить место трения, если это не подшипник/сальник. А может просто кусочек магнита откололся и попал в зазор между статором и ротором.
 
Форум » общий раздел » Самоделки » Допоможіть знайти причину несправності Електромопеда
  • Страница 1 из 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Поиск: