Понедельник, 23.10.2017, 20:11
Приветствую Вас Гость | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 2 из 3«123»
Модератор форума: migrat, ZMEI, OLD1966, alabam 
Форум » общий раздел » Самоделки » Допоможіть знайти причину несправності Електромопеда
Допоможіть знайти причину несправності Електромопеда
zevs0812Дата: Воскресенье, 08.10.2017, 11:50 | Сообщение # 16
Генерал-майор электротранс
Статус: Оффлайн
Сьогодні зранку, перевірив фазні провода чи не замикають на корпус МК, все ок! Потім вирішив  ще раз підключити старий контролер. Підключивши лише фазні та датчики холла, включив на контролері самонавчання і вуаля, самонавчання запрацювало без посторонніх звуків. Потім підключив ручку газу, все працює! Виключив і знову включив, все працює, пока на ХХ. Зібрав все і вирішив проїхатися. Проїхавшись метрів  10, Мк знову почало дьоргатися, а то і взагалі відмовилдосяч реагувати на ручку газу! Вивісив МК, все ок, потім знову подьоргування і знову тишина від ручки газу. Відключив датчики холла, провів самонавчання, але проблема залишилася. Датчики холла на МК справні, бо інакше не працював би, режим 115% так, як без датчиків холла, даний режим не працює, а із датчиками - працює!
Потім режим самонавчання уже відмовився працювати, але коли відключивручку газу, то режим самонавчання знову запрацював, потім підключивши ручку газу на ХХ, МК знову прекразно працює.

Грішу на датчик хола у ручці газу, але не виключаю той факт, що можуть коротити під навантаженням і обмотки на МК так, як струм на холостому ході і при навантаженні, значно відрізняється! Наступногог тижня привезу іншу ручку газу і подивлюся, що зміниться!

Дане МК, купляв у Евела на 3000 ВТ, яке має дві групи датчиків холла!

i8086Дата: Воскресенье, 08.10.2017, 12:46 | Сообщение # 17
Генералиссимус электротранс
Замість ручки газу можна спробувати змінний резистор на 10-15кОм. На крайні виводи +5В і земля, з повзунка знімаєм сигнал.

КоржДата: Понедельник, 09.10.2017, 08:27 | Сообщение # 18
zevs0812, поки не пізно, пролий мк лаком...

zevs0812Дата: Понедельник, 09.10.2017, 10:02 | Сообщение # 19
Цитата i8086 ()
Замість ручки газу можна спробувати змінний резистор на 10-15кОм. На крайні виводи +5В і земля, з повзунка знімаєм сигнал.

Змінних резисторів не маю. На вихідних поставлю нову ручку газу, яку брав на майбутнє для трайка (надіюся, що вона справна). 

Тут ще один факт, що стара ручка газу ще не зовсім померла, як би і працює але з перебоями. Можливо причина і не в ручці газу, а в поганому контакті, але ж до тепер все було ОК, а можливо і МК барахлить.
Замітив одне, навіть на вивішеному МК, особливо після подьоргувань, самонавчання не працює, але коли роз'єднати конектора ручки газу, то самонавчання працює, повторне підключення конекторів ручки газу і все ок і так по колу((. Можливо датчик холла в газульці підкорочує.
Забув перевірити, яка напруга на виході конектора газу на контролері без газулькі, бо з підключеною ручкою газу - 3,9В.

Надіюся, що інша ручка газу, прояснить ситуацію. Якщо з іншою ручкою газу все запрацює, значить несправна ручка газу, якщо подьоргування МК продовжиться, значить гаплик МК.
Нову ручку газу спочатку підключу через проводку, так і можливо напряму до контролера щоб виключити момент поганого контакту.

Цитата Корж ()
zevs0812, поки не пізно, пролий мк лаком...

Можливо уже пізно і потрібно буде перемотувати статор...

п.с. йолки-палки, самі розходи, це ще добре, якщо причина буде в ручці газу, але якщо винуватець торжества - МК... (((

zevs0812Дата: Понедельник, 09.10.2017, 11:14 | Сообщение # 20
Переглядаячи фото плати контролера - Інтелігент, яку викладував на сайті - Електроавтосам, щоб колеги допомогли розібратися із позначенням для активації круїз-контроля....
Я замітив, що китайці попередньо запаяли високовольтний конденсатор так, що він коротив + на -  wacko Тому і не дивно, що він бабахнув, коли я включив автомат. Жаль, що я цього не замітив раніше  angry  . Не думав, що китайці а ж так натуплять. Але продавець запевняв, що даний контролер вони перевіряли і відправили мені назад. По ходу ніхто його не перевіряв, оскільки бабахнуло б у них, а не в мене, вони просто поставили перемички з припоя на круїз-контроль і рекуперацію та к і не включавши контролер!

На фото чітко видно шедевр китайської роботи, особливо якщо збільшити фото! Ось так то...

Добавлено (09.10.2017, 11:14)
---------------------------------------------
Тому ніяка стружка там не попадала і виводи конденсатора не торкалися корпуса контролера.
Виводи конденсатора, просто банально були запаяні + на -. По ходу там, де клепають ці контролери, їх не перевіряють або через один...

Прикрепления: 7311178.jpg(268Kb)

i8086Дата: Понедельник, 09.10.2017, 16:08 | Сообщение # 21
Дійсно, і ніхто не звернув увагу на ту соплю між + і -. Якщо так, то з контролером можливо нічого й не сталось (тим більше, після цього він у вас поїхав), зайве згоріло, потрібно почистити нагар і залудити дорожки.

Сообщение отредактировал i8086 - Понедельник, 09.10.2017, 16:10

zevs0812Дата: Понедельник, 09.10.2017, 17:00 | Сообщение # 22
Цитата i8086 ()
Дійсно, і ніхто не звернув увагу на ту соплю між + і -. Якщо так, то з контролером можливо нічого й не сталось (тим більше, після цього він у вас поїхав), зайве згоріло, потрібно почистити нагар і залудити дорожки.

Так, контролер після цього поїхав, я також думаю, що він вижив і буде ще довго працювати, але не факт, що вижило МК!? На всяк випадок заміню в контролері даний конденсатор, який коротнув, почищу, залуджу і виставлю на продажу!

Телефонував до продавця з приводу ситуації, що бахнув кондьор і що вони не перевіряли даний контролер. Він сказав, що плата не їхня, що я підмінив, і що вони лише включили рекуперацію і круїз. Поставлю їм негативний відгух, хай люди знають, що товар у них фіговий, нехай добре перевіряють! Два контролера куплені в одного продавця і два - браковані, о це лотарея випала((. Якщо з першим контролером обійшлося, то другий напевно наламав дров((.

Правда, що мене зараз більше хвилює чому дьоргається МК. Чи це із-за ручки газу чи все таки причина в самому МК. Тому з нетерпінням чекаю вихідних щоб перевірити ручку газу. Момент поганого контакту відкидаю на задній план. Більше схиляюся, що барахлить ручка газу!
60/40 або газулька або МК.
Але з моїм везінням, можливо і МК.

i8086Дата: Понедельник, 09.10.2017, 19:10 | Сообщение # 23
Хотілося б вірити, що проблема саме з контактами, 3,9В щось замало, невжеж датчик Холла просажує, спробуйте без ручки газа поміряти, та навпаки, перевірити ручку газу на іншому електротранспорті, або просто подати живлення 5В і заміряти напругу на виході.

На платі контролера є контакти для діагностичного світлодіода, краще його туди впаяти, і тоді буде видно що він робить на даний момент і який саме захист спрацьовує...

zevs0812Дата: Понедельник, 09.10.2017, 20:31 | Сообщение # 24
Цитата i8086 ()
Хотілося б вірити, що проблема саме з контактами, 3,9В щось замало, невжеж датчик Холла просажує, спробуйте без ручки газа поміряти, та навпаки, перевірити ручку газу на іншому електротранспорті, або просто подати живлення 5В і заміряти напругу на виході.

i8086, обов'язково зроблю заміри але вже в суботу, бо тепер в іншому місті на роботі. Можливо навіть зніму відео, як смикається МК.

kapral88Дата: Понедельник, 09.10.2017, 21:22 | Сообщение # 25
может не в тему, дочка на мопеде разбила зеркало, поменял,на следующий день поехала в школу и не доехала,звонит- не едет мопед.вечером стал разбираться, все есть а на ручку газа не реагирует.проверил провода,саму ручку, фазные с холами, ни чего.подкинул другой контролер, колесо вроде закрутилось и опять стало, меняю ручку, таже фигня.опять ставлю старый контролер,закрутилось и стало.думал колесу конец, снимаю с трайка контролер,на скору руку подсоединяю мотор и ручку газа и о чудо все заработало. я в шоке, не может же два контролера быть дохлые( один вообще новый), и до меня дошло, я к последнему не подсоединял ручку тормоза( на нём нет выводов, старый хозяин их почемуто обрезал). ставлю на место старый контроллер без подключения тормозной ручки и всё заработало, при ударе по зеркалу,а оно крепится в тормозной машинке, перекосило кнопку и подмыкали контакты, пошевелю провода вроде заработает и опять замыкает.в общем как говорится надо искать кругом, даже там где искать вроде и не нужно.

i8086Дата: Вторник, 10.10.2017, 03:21 | Сообщение # 26
Очень даже в тему, зная качество нынешних концевиков, они и без падения нередко подклинивают, если какие-то "артефакты" появляются, сразу проверяю тормоз, был случай, что стопарь не горел, но утечки хватало, чтоб контроллер останавливался...

КохаДата: Вторник, 10.10.2017, 07:27 | Сообщение # 27
Лейтенант электротранс
Привет.
У меня была проблема, круиз сбрасывал скорость после ямок.
Разобрал ручку газа, а один провод на ней просто касался контакта, (китайская пайка).
Пропаял все и хорошо холл закрепил в пазах, (болтался).
Я к чему, многие неисправности, при видимости работы не дают понимания какой элемент барахлит, поэтому определите поломку методом замены на заведомо исправный, а затем уже полная разборка и устранение причины и дефекта.

zevs0812Дата: Вторник, 10.10.2017, 12:33 | Сообщение # 28
Однозначно потрібно все перевірити і по можливості підставляти справні компоненти. Благо ручка газу є, тому почну з неї,  також є справне кіловатне МК. Так що буду перевіряти підставляти по черзі. Контролер точно справний, принаймі старий, бо в ньому нічого не коротило!
Як правильно було підмічено, що косяк може бути там, де його не очікуєш!

Сьогодні довів до ладу Інтелігента (контролер). Випаяв конденсатор (який бахнув), заміряв, він справний, запаяв назад, все гарно почистив, правда ще його перевірю!

На даному Інтелегенті, навіть після КЗ, всі функції працювали. Після нього підставив, перевірений (повністю справний) старий контролер, але симптоми ідентичні.

Можливо дане КЗ, яке трапилося навіть не під навантаження - це просто співпадіння, що МК почало смикатися!

Схожі смикання були, коли я підсмажив 350-ти ватне МК. Але навіть із підсмаженими обмотками без датчиків холла, я ще на 350-ти ватному їхав, правда до моменту нагріву МК, дальше також смикання (((.
Тому все таки можливо і МК накрилося.

Думати, гадати можна довго і нудно, але лише покрокова перевірка дасть результ!

Прикрепления: 9298993.jpg(257Kb)

alabamДата: Вторник, 10.10.2017, 18:00 | Сообщение # 29
насколько я понял , у вас почтикроха, как и у меня , GT4000 ?
что бы ее спалить нужен талант не малый.

i8086Дата: Вторник, 10.10.2017, 18:03 | Сообщение # 30
Спалить нереально, тем более за короткий промежуток времени, а вот повредить обмотку, фазные провода это на раз.

Форум » общий раздел » Самоделки » Допоможіть знайти причину несправності Електромопеда
Страница 2 из 3«123»
Поиск: